Kryetari Abdullahu: Atdhetari Sabit Rexhepi gjithë jetën ia kushtoi çlirimit të atdheut

  ( Nga fjala e kryetarit të SHBP-Dega në Gjilan, Selajdin Abdullahu, në tubimin përkujtues

Read More

Kosova nuk e arriti Kupën e Botës, por synon Evropianin

  Njëzet a katër orë para nisjes së Kupës së Botës në Katar, Kosova u

Read More

Korrigjimi politik nuk ka çfarë kërkon në letërsi

  Nga: Balsha Bërkoviq (Balša Brković) Përktheu: Adem Nimani “Malaziasit nuk më kanë njohur”, thotë

Read More

Pritet të rritet sërish çmimi i banesave

  Çmimet për shtijës së banesave në Kosovë por edhe çmimet e qirave janë rritur

Read More

Çifti shqiptar në Itali: Burrë e grua kapen me heroinë

  Një 29-vjeçar me origjinë shqiptare dhe gruaja e tij kanë rënë në prangat e

Read More

U mbajt Olimpiada e XV Matematike e Gjilanit – OMGJ 2023

  Shkruan: Festim Shkodra – koordinator i OMGJ 2023 Më 19.11.2022, u mbajt Olimpiada e

Read More

Viziton vend punishten e çerdhes së re në Koretin kryetari Rahimaj

  Kryetari i Komunës së Kamenicës Kadri Rahimaj ka njoftuar se po vazhdohen punimet për

Read More

Hetohet rasti i një të shtëne me armë zjarri në Remnik të Vitisë

  Një qytetar nga fshati Remnik i komunës së Vitisë, ka raportuar në polici se

Read More

Hetohet rasti i një kartëmonedhe të dyshuar në Gjilan

  Zyrtari i një  banke në Gjilan ka raportuar në polici se gjatë kontrollit të

Read More