Kosova nuk e arriti Kupën e Botës, por synon Evropianin

  Njëzet a katër orë para nisjes së Kupës së Botës në Katar, Kosova u

Read More

Korrigjimi politik nuk ka çfarë kërkon në letërsi

  Nga: Balsha Bërkoviq (Balša Brković) Përktheu: Adem Nimani “Malaziasit nuk më kanë njohur”, thotë

Read More

Pritet të rritet sërish çmimi i banesave

  Çmimet për shtijës së banesave në Kosovë por edhe çmimet e qirave janë rritur

Read More

Çifti shqiptar në Itali: Burrë e grua kapen me heroinë

  Një 29-vjeçar me origjinë shqiptare dhe gruaja e tij kanë rënë në prangat e

Read More

U mbajt Olimpiada e XV Matematike e Gjilanit – OMGJ 2023

  Shkruan: Festim Shkodra – koordinator i OMGJ 2023 Më 19.11.2022, u mbajt Olimpiada e

Read More

Viziton vend punishten e çerdhes së re në Koretin kryetari Rahimaj

  Kryetari i Komunës së Kamenicës Kadri Rahimaj ka njoftuar se po vazhdohen punimet për

Read More

Hetohet rasti i një të shtëne me armë zjarri në Remnik të Vitisë

  Një qytetar nga fshati Remnik i komunës së Vitisë, ka raportuar në polici se

Read More

Hetohet rasti i një kartëmonedhe të dyshuar në Gjilan

  Zyrtari i një  banke në Gjilan ka raportuar në polici se gjatë kontrollit të

Read More

Tre persona në Podujevë kanë sulmuar seksualisht një femër të mitur

  Një femër (e mitur) ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga tre persona të

Read More