Theksime nga studimi i Edith Durham “Fiset, ligjet e zakonet e ballkanasve”

  Nga: Ismajl Kurteshi Theksime nga studimi i Edith Durham  “Fiset, ligjet e zakonet e

Read More

Ferati: Të rrëqethet trupi kur e ke mundësinë të luash për Kosovën

  Kosova e ka mbajtur stërvitjen e fundit para ndeshjes së radhës miqësore kundër Ishujve

Read More

Karakteret letrare në novelat e Migjenit

  Nga: Fatlum Meholli Jo më kot studiuesit e kanë quajtur Migjenin një ndër shkrim­tarët

Read More

Bebe Rexha ka fituar çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

  Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë për “I’m Good(Blue)” Këngëtarja shqiptare

Read More

Ky është serbi i akuzuar nga Prokuroria Speciale për krime ndaj shqiptarëve në komunën e Istogut

  Ndaj policit serb 54-vjeçar është ngritur aktakuzë nga Prokuroria Speciale e Kosovës për krime

Read More

Ronaldo: Messi dhe Zidane janë lojtarët më të mirë që kam parë

  Në intervistën “bombë” dhënë për Piers Morgan, në pjesën e dytë, Cristiano Ronaldo sulmoi

Read More

Xherdan Shaqiri: Gati për Botërorin tim të katërt

  Futbollisti i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, duket se është në disponim të mirë për sfidën

Read More

Vdes një grua në Prishtinë, ra nga një ndërtesë

  Një grua ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi dyshohet se kishte

Read More

Kreu marrëdhënie seksuale me 13-vjeçaren, arrestohet 19-vjeçari në Prizren

  Një 19-vjeçar është arrestuar sot në Prizren si i dyshuar për veprën penale “Dhunimi”.

Read More

Nga e hëna mbyllet për qarkullim rruga Kllokot-Gjilan

  Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nga e hëna do të mbyllet për qarkullim

Read More