Çifti shqiptar në Itali: Burrë e grua kapen me heroinë

  Një 29-vjeçar me origjinë shqiptare dhe gruaja e tij kanë rënë në prangat e

Read More

Bebe Rexha ka fituar çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

  Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë për “I’m Good(Blue)” Këngëtarja shqiptare

Read More

Cyrihu unifikon kardiokirurgjinë: Dr. Omer Xhemali vihet në krye të saj

  Dr Omer Xhemali, krahas zgjedhjes së tij në postin e drejtorit të Klinikës së

Read More

Mërgimtari qëllon me armë zjarri dy herë të dashurën e tij dhe më pas veten

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Bari të Italisë.

Read More

Neurokirurgia e vetme kosovare punësohet në spital shtetëror në Gjermani

  Suksesi i shqiptarëve në fusha të ndryshme është prezent nëpër të gjitha vendet e

Read More

Ana Naqe, sopranoja që po korr suksese në botë

  Ajo u largua në moshën 10-vjeçare nga Shqipëria Ana Naqe është sopranoja shqiptare, e

Read More

Për 9 muaj diaspora dërgoi në Kosovë 916 milionë euro

  Bazuar në staristikat e BQK-së, në Kosovë deri në shtator janë dërguar diku 916,2 milionë euro.

Read More

Fiton nisma e asambleistit shqiptar: Policia duhet të lëshojë fatura pas kontrolleve

  Në fëmijërinë e tij, politikani Reis Luzhnica kishte përjetuar profilizimin racor. Ai tani kërkon

Read More

Lozanë: Notari shqiptar, fitues i Federatës Ndërkombëtare të Sporteve Ujore

  Notari shqiptar, fitues i 5 rekordeve kombëtare në not Notari nga Shqipëria, Franci Aleksi,

Read More