Pritet të rritet sërish çmimi i banesave

  Çmimet për shtijës së banesave në Kosovë por edhe çmimet e qirave janë rritur

Read More

Tre persona në Podujevë kanë sulmuar seksualisht një femër të mitur

  Një femër (e mitur) ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga tre persona të

Read More

Ky është serbi i akuzuar nga Prokuroria Speciale për krime ndaj shqiptarëve në komunën e Istogut

  Ndaj policit serb 54-vjeçar është ngritur aktakuzë nga Prokuroria Speciale e Kosovës për krime

Read More

Vdes një grua në Prishtinë, ra nga një ndërtesë

  Një grua ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi dyshohet se kishte

Read More

Kreu marrëdhënie seksuale me 13-vjeçaren, arrestohet 19-vjeçari në Prizren

  Një 19-vjeçar është arrestuar sot në Prizren si i dyshuar për veprën penale “Dhunimi”.

Read More

POETIT TË AMSHIMIT

Musa Ramadani (Mikut, Beqir Musliut) Kurdo që rrinim unë e ti, denim dhe të heshtnim

Read More

Punëtori teknik i një shkolle në Malishevë sulmoi seksualisht një nxënëse

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malishevë, pasi një punëtor teknik i shkollës

Read More

Kosova U21 barazoi në ndeshjen testuese ndaj Al-Adalah

  Përfaqësuesja e Kosovës U21 po vazhdon përgatitjet në kuadër të kampit tetëditor në Antalia

Read More

Botohet “Saga e shkronjave shqipe” e Agim Vincës

  Në botim të Agjencisë së Zbatimit të Gjuhës dhe të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore

Read More

Femrat që me profesion sfidojnë paragjykimet

  Nga punët automekanike e deri te taksitë, këto dy profesione i kanë përvetësuar edhe

Read More