Vera Ora, psikiatrja shqiptare në Londër

 

Vera Ora është mamaja e këngëtarës me famë botërore, Rita Ora. Ajo është psikiatrja shqiptare që jeton dhe ushtron profesionin e saj në Londër, Angli, transmeton albinfo.ch.

Në një intervistë për emisionin “Wake up”, ajo kujtoi fillimin e viteve ‘90, kur vendosi të emigronte bashkë me dy vajzat e saj në ishullin britanik.

“Problemi më i madh kur arrita atje ishte gjuha, se flisja pak anglisht”, shprehet ajo. Vera tregon dhe për marrëdhëniet me vajzën e saj, yllin ndërkombëtar të muzikës, Rita ora.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.